Pontos idő: 2024. 03. 28. 14:37:10

Időzóna: UTC + 1 óra




 Oldal: 1 / 2 [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.28. 22:56 
Novice
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 15:55
Hozzászólások: 7
Figyelem!

Ezennel meginvitálok minden kedves alkotót, a Symphony of RPG Maker névre keresztelt zeneszerzési versenyre! Hogy miért egy RPG makeres közösség tagjait invitálom? Ahogy az már a címből is kiderült, azért mert a téma maga az RPG maker.
A készítendő műnek valamilyen környezetet/helyzetet kellene feldolgoznia, amivel gyakran találkozunk RPG maker játékokban (pl.: Battle, Dungeon, Town, Crisis). Kikötés még, hogy midi formátumú legyen. Így akár azok is versenybe szállhatnak, akiknek nincs otthon hangszerük, de mondjuk van affinitásuk e téren.
Mielőtt valakit elbátortalanítana az a tény, hogy ez egy verseny, kiemelném hogy a zene relatív mivolta miatt nem lesz díjazás. A cél csupán az, hogy közösen alkossunk egy RPG makeres zenei ciklust. Szóval csak bátran!

Kép

Tehát akkor a szabályok röviden pontokba foglalva:
- teljes mértékben saját szerzeménynek kell lennie
- téma az RPG makerből (Battle, Forest, Pub stb.)
- midi formátum

Az elkészült műveket február 28 –ig, lehet beküldeni a symphonyofrpgmaker@gmail.com címre (A levélben tüntesd fel a neved!). Március első hetében pedig az összes mű bemutatásra kerül. Erről, majd itt tájékoztatlak titeket.

Remélem sikerült feltüzelni és alkotásra késztetni néhány embert. A felhívás egyébként több RPG makerrel foglalkozó fórumon is meg lett osztva és jelenleg nyégyen jeleztek vissza, hogy kipróbálnák magukat. Szóval tényleg csak bátran! :)
Bármiféle kérdés merül fel bennetek ezzel kapcsolatban, állok rendelkezésetekre.

Üdvözlettel:
Soma


Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 13:09 
Warden
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.04. 10:46
Hozzászólások: 144
Üdv,Soma!
Igen érdekesen hangzik.Errefelé még nem vállalkozott senki ilyenre,ezért lehet,hogy én is ráveszem magam,mert érdekesnek hangzik.Régen nagyon sokat próbálkoztam midi zenék készítésével egyéb programokkal,de nem volt hozzá türelmem.Ha most túlleszek a vizsgákon,lehet elkezdek őrültködni rajta megint.
Esetleg,ha tudsz,küldenél linket,hogy miféle programok alkalmasak erre?
Ugyanis ennek sok éve már hogy probálkoztam és egyáltalán nem emlékszem,mit használtam :D


Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 14:37 
Novice
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 15:55
Hozzászólások: 7
Grigor írta:
Üdv,Soma!
Igen érdekesen hangzik.Errefelé még nem vállalkozott senki ilyenre,ezért lehet,hogy én is ráveszem magam,mert érdekesnek hangzik.Régen nagyon sokat próbálkoztam midi zenék készítésével egyéb programokkal,de nem volt hozzá türelmem.Ha most túlleszek a vizsgákon,lehet elkezdek őrültködni rajta megint.
Esetleg,ha tudsz,küldenél linket,hogy miféle programok alkalmasak erre?
Ugyanis ennek sok éve már hogy probálkoztam és egyáltalán nem emlékszem,mit használtam :D


Örülök, hogy van rá érdeklődés! Én most a Guitar Pro 5 nevezetű kottaíró programot használom. Sávonként lehet állítani general midi csatornákat és tudsz vele exportálni is midibe. Nem nagy furfangosság használni, lényegében kottaírás digitálisan, csak nekem valamiért gyakran összeomlik. Gyanítom ez egyébként csak egyéni probléma.
Ha viszont komolyabb programot keresel hozzá, akkor a Cubase keyeditorját tudom még javasolni. Szerintem bonyolultabb a használata, de több dologra is képes. Előnye még, hogy nem kell hozzá ismerni a kottákat.

Mindkét program igen népszerű, ha beírod google, szerintem hozzájuk tudsz jutni.


Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 14:46 
Warden
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.04. 10:46
Hozzászólások: 144
A Guitar Pro-t használtam akkor.
Még mikor gitároztam,a zenetanárom azt mutatta,meg a Cubase-t pont.
Akkor jól van,kösz szépen :D
Így már eszembejutott.


Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 15:01 
Novice
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.18. 22:01
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: 6 húr környékén...
Huh, akkor ezt vehetjük úgy hogy már 5-en vagyunk? Remek! :D Szétvet a kíváncsiság, hogy ki mit fog összehozni. :)



_________________
"Kezdd azzal, amit tudsz, azután találd fel újra! " => Edgar Freemantle :: Duma Key
Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.29. 16:53 
Warden
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.04. 10:46
Hozzászólások: 144
Ez még nem jelenti konkrétan,hogy aktívan részt veszek,de ha tudok,megpróbálok :D


Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 19:12 
Novice
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.18. 22:01
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: 6 húr környékén...
Grigor: Persze, megértem, hiszen látom, hogy van dolgotok bőven (ha nem is vagyok túl aktív, olvasgatni azért olvasgatok a projektekről). Amennyiben mégis úgy döntenél, hogy részt veszel a zenei megmérettetésben, szívesen fogadnánk a te dalodat is. A határidő szerintem korrekt, kb. egy hónapunk van rá.



_________________
"Kezdd azzal, amit tudsz, azután találd fel újra! " => Edgar Freemantle :: Duma Key
Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.01.31. 20:12 
Warden
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.04. 10:46
Hozzászólások: 144
Viszont ha belegondolok,hogy te viszont hivatásos zenész vagy :D
Van így esélye bárkinek is?
Én csak 3 évig basszgitároztamm,de az nem volt valami hűdenagy cucc.


Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.02.01. 15:12 
Novice
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.18. 22:01
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: 6 húr környékén...
Áh, azért az túlzás. :D Fanatikus vagyok, azt aláírom, némi papírral, meg egy rakat gyakorlattal, de alapból nem játékzenésznek születtem. Pl. most hogy készítgetem a darabot, amivel nevezni kívánok, rá kellett jönnöm, hogy a dobokhoz pl. marhára nem értek. Így nem marad hátra más, csak a tanulás & a tanulás.



_________________
"Kezdd azzal, amit tudsz, azután találd fel újra! " => Edgar Freemantle :: Duma Key
Offline
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: I. Symphony of RPG Maker
HozzászólásElküldve: 2013.03.05. 17:11 
Novice
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 15:55
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Örömmel teszem közzé a következő linket! Két pályamű került beküldésre, ami igaz hogy a tervezettnél kevesebb, de szerintem így is nagyon jól sikerült. És köszönöm az rpgmaker.hu támogatását, bíztatását. No de nem húzom tovább az időt, hallgassátok sok szeretettel:

I. Symphony of RPG Maker


Offline
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 Oldal: 1 / 2 [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

cron